Рафаел Надал загуби от Хуберт Хуркац в Рим
Breaking News | 2024-05-11 | 17:56:34

Кандидатурата на Рафаел Надал да спечели Откритото първенство на Италия за рекорден 11-и път завърши с поражение във втория кръг от Хуберт Хуркац в Рим.

На В четвъртък Надал се пребори след сет срещу Зизоу Бергс, за да се класира за следващия етап на турнир, който за последно спечели през 2021 г.

Но 37-годишният испанец беше надминат с 6-1 6-3 от седмия поставен Hurkacz в един изключително топъл ден – мач, който може да се окаже последният за Надал в италианската столица.

Вечният градът никога няма да забрави.#IBI24 | @atptour | @RafaelNadalpic.twitter.com/jbQVspg91z

— Internazionali BNL d'Italia (@InteBNLdItalia) 11 май 2024 г.

Надал, носител на 22 титли от Големия шлем, който може да се оттегли в края на годината, загуби първия си гейм от сервис и беше пречупен в други два случая, когато Хуркач взе първия сет по цялостен начин, губейки само един гейм.

След това Надал веднага изостана във втория сет, когато беше пречупен само в третия гейм, с Хуркач, класиран на девето място в света, който завърши впечатляваща победа за един час и 32 минути.

„Гордея се със себе си, защото да играя срещу Рафа е специално“, каза Хуркач след първия си мач срещу Надал.

„Просто е различно, особено на клей, настилката, която има доминиран през последните 20 години. Никой никога няма да има рекорд като него на тази повърхност, така че той е по-велик от спорта.“